P7 “Poilsis nuo maisto”

Išmok leisti kūnui pačiam atsinaujinti!

Apie Programą:

Šiuolaikinis žmogus vartoja maisto produktus net nesusimąstydamas iš ko jie pagaminti, retas kuris skaito produktų sudėtį. Mūsų organizmai dažnai būna apkrauti medžiagomis, kurios yra pagamintos sintetiniu būdu. Kūnams reikia laiko ir palankių sąlygų pašalinti toksinus, konservantus, vaistus, maisto priedus, dažiklius ir t.t.

Kokiais būdais jūs suteikiate palankias sąlygas savo organizmams atsinaujinti ir išsivalyti? Kokybiškas maistas? Kokybiški skysčiai? Ar susimąstote, jog mūsų organai taip pat reikalauja poilsio? Vienas iš būdų yra poilsis nuo maisto, dar kitaip vadinamas badavimu, protarpiniu badavimu, ciklišku badavimu ir panašiai. Iš esmės tai vienas ir tas pats, nes tai dažniausiai daroma vienu tikslu – tam, kad leisti kūnui pačiam atsinaujinti, neapkraunant jo darbais, tokiais kaip virškinimas, savinimasis ir šalinimas.

Šioje programoje mes tai vadiname „POILSIS NUO MAISTO“.

Žmonės dar nuo senų laikų šią praktiką žinojo ir naudojo sąmoningai arba kartais neturėdami pasirinkimo, nes negalėdavo sumedžioti žvėries ar žiemą pritrūkę maisto atsargų. Deja, šis faktas yra kažkodėl pamirštas. Pirmą kartą badavimas buvo paminėtas prieš kelis tūkstančius metų. Jėzus išėjęs į dykumą badavo 40 dienų, pamenate? Tai buvo normalus reiškinys ir niekas didelės dramos nedarydavo. Dabar šiuolaikinis žmogus, nepavalgęs šešias valandas, jau stresuoja, kad negauna pakankamai baltymų ar kažkokių kitų medžiagų. Nuolatos užkandžiauja ir dėl to serga ligomis, kurios sukeliamos pastovaus valgymo. 21-ojo amžiaus žmogus mažiau juda, turi centrinį šildymą, darbe sėdi, transporte sėdi, o maisto vartoja kelis kartus daugiau nei reikia jo kūnui.

Visi suprantame kas yra higiena, visi be klausimų „kam to reikia“ valomės dantis kiekvieną rytą ir vakarą, prausiamės, retkarčiais einame į pirtį. Dalis higienos gali būti ir savo žarnyno išsivalymas nuo maisto likučių, leidimas organizmui pabūti be maisto, atsinaujinti fermentams, ląstelėms, sustiprinti žarnyno peristaltiką ir t.t.

Maisto vartojimas yra tiesiog refleksas, nes mes vartojame maistą kiekvieną dieną, po kelis kartus. Lygiai taip pat ir tulžies pūslė veikia pagal refleksą. Tulžis išsiskiria kai mes vartojame maistą tam, kad atliktų keletą funkcijų – toksinų šalinimą, riebalų įsiurbimą ir pan. Alkis, iš esmės, yra procesas, kurio metu skrandis prisipildo skrandžio rūgštimi. Paprastai šnekant, žmonės yra įpratę prie maisto kiekvieną dieną po kelis kartus. Išsivysto refleksas. Šį refleksą suaktyvina kvapas, vaizdas, dažnai dienos laikas. Tarkim, jei žmogus įpratęs prie maisto vidurdienį, tai skrandžio sultys išsiskirs būtent tuo metu, bet tai tik refleksas, o ne būtinybė vartoti maistą.

Kiekvienas žmogus reaguoja į badavimą emociškai. Tai skamba žmonėms labai dramatiškai. Ilsintis nuo maisto su specialisto priežiūra, tai daryti yra kur kas lengviau nei vienam. Šioje programoje jums bus suteikiama labai paprasta praktika, kurią galėsite atlikti bet kur – namie, darbe, ar net vairuojant. Šios labai paprastos praktikos metu jūs galėsite numalšinti alkio jausmą. O tai, kaip ir minėjau, vienas iš didžiausių faktorių, kuris stabdo žmogų ramiai tęsti poilsį nuo maisto.

Kuo poilsis nuo maisto naudingas:

 1. Poilsis nuo maisto naudingas tiems, kas turi viršsvorį, nes nuo 4-5 dienos organizmas energijai gauti naudoja riebalus. Jei žmogus turi jų perteklių, tai taps energijos šaltiniu.
 2. Padės žmonėms, turintiems nusilpusius žarnyno raumenis. Leidžia jiems pailsėti, o tai pagerina virškinimo funkcijas. Lengviau virškinamas maistas, lengvesnis tampa ir jo šalinimas.
 3. Tai darant cikliškai, išnyksta karpos. Jų atsiradimą nulemia įvairiausi patogenai. Nevalgant, organizmas pats daro „tvarką“, valosi nuo nereikalingų „gyventojų“. Tai gali būti įvairūs grybeliai, parazitai ar kitaip sakant, patogeninė mikrobiota. Pastaroji pasišalina nuo 6-7 nevalgymo dienos, nes tiesiog negauna jokio maisto, kurio dėka ji galėtų išgyventi.
 4. Atsigauna oda, atsinaujina tiesiog. Visi puikiai žinome, jog oda yra didžiausias mūsų organas, bet ar mes jai suteikiame pakankamai dėmesio? Poilsis nuo maisto – vienas iš geriausių būdų tai padaryti. Oda su prakaitu pašalina nemažai toksinų, kurių negali pašalinti kepenys. Oda atsinaujina dar ir dėl to, kad nevalgydamas žmogus išgeria pakankamai vandens, tokiu būdu ją drėkindamas. Visą kitą atlieka organizmas, be jūsų įsikišimo. Tai ar nenenorite geresnės odos būklės?
 5. Pasišalina nervinės ligos, o tai labai aktuali problema šiuolaikinėje visuomenėje. Patirtis rodo, kad žmonės poilsio nuo maisto metu ir po jo būna daug ramesni.
 6. Stabilizuojasi kraujo spaudimas.
 7. Gera vėžio prevencija.
 8. Labai naudinga tiems, kas neturi problemų su sąnariais.
 9. Susireguliuoja hormoninė sistema.
 10. Padidina tikimybę pastoti. Tai ypač aktualu tiems, kas nenenori susilaukti vaikų.
 11. Atitolina genetiškai numatytas ligas, nes organizmas turi gerą progą atsinaujinti ir apsivalyti visas “šiukšles”, kurias prikaupėte per daugelį metų. Naudą organizmui galėtume vardinti ilgai, bet manau esmę, kad tai labai naudinga praktika, supratote.

Žmogaus mikroflorą galima sukurti tokią, kokios jūs norite, tai tik laiko klausimas. Jei jūs praktikuosite poilsį nuo maisto, svarbiausias elementas šioje programoje bus išėjimas iš poilsio, nes tokiu būdu jūs turite patį geriausią šansą padidinti mikroorganizmų kiekį žarnyne, vartodami tinkamus maisto produktus, kurie maitins būtent tuos mikroorganizmus, kurie jums reikalingi. Mums naudingos bakterijos sintezuoja labai daug medžiagų. Mūsų kūnas yra toks, kokį maistą mes valgome. Akivaizdu, kad jei žinome kaip subalansuoti mitybą, sukurti mums labiausiai tinkamą mikroflorą yra pakankamai paprasta. Jei ir toliau žmogus maitinasi neatsakingai, vartoja produktus, kuriais maitinasi tik patogenine mikroflora, jo sveikatos būklė niekada nebus gera, nes patogeninė mikroflora nesintezuoja jokių mums reikalingų medžiagų. Tikiuosi suprantate, kaip šis mechanizmas veikia.

Kaip tai veikia

 • Svarbiausia dalis yra įėjimas į ir išėjimas iš poilsio nuo maisto! Kaip tai padaryti, Jūs sužinosite tik čia, šioje programoje.
 • Tai nėra konkursas, kas ilgiau išsilaikys nevalgęs. Tai labai atsakinga praktika, stebint savo kūno signalus ir gaunant informaciją iš mūsų, šio proceso eigoje.
 • Šios „Poilsis nuo maisto“ programos trukmė svyruoja nuo 3 iki 7 dienų, priklausomai nuo žmogaus sveikatos būklės, organizmo energetikos lygio, mitybos įpročių. Jei žmogus nėra to daręs, tai 3 dienų pakanka, nebent jaučiasi puikiai ir gali tęsti toliau. Tiems, kas jau praktikavęs bent 72 valandas, programoje galima dalyvauti visas septynias dienas, tačiau kaip bebūtų, tai nėra taisyklė. Visada yra atsižvelgiama į žmogaus pojūčius, kūno signalus. Kad aiškiau susivokti kas vyksta, padėsime mes.
 • Programos pradžioje (3 dienas prieš startą), Jūs gausite video, kuriame bus paaiškintos labai paprastos rekomendacijos kaip pasiruošti poilsiui.
 • Kiekvieną dieną Jūs gausite tam tikrą kiekį informacijos (video formatu), taip pat galėsite užduoti klausimą bet kuriuo metu ir į jį bus atsakyta nedelsiant.
 • Po poilsio dar dvi dienas Jus lydės informacija ir mes, kad žinotume ar viskas Jums aišku ir ar viskas daroma teisingai, kad „išėjimas“ būtų neefektyvus ir naudingas.
 • Programos pradžia kiekvieno mėnesio pirmąją dieną.

  **Registracija privaloma likus bent 4 dienoms iki starto.

Apie Tomą Kravec


CREDO: “Pirma praktika – po to teorija”

Tomas Kravec – bendraautorius ir įkūrėjas INVICTUS WAY, Mitybos Inžinerija Įkūrėjas, rašytojas, mitybos specialistas.

“Išbandžiau įvairiausias dietas, mitybos planus, per paskutinius 15 metų, ir sugrįžau į tą patį tašką. Man dabar viskas aišku. Mes esame dalis gamtos, ir mūsų organizmai veikia gamtos ritmu. Supratau ir patyriau per praktiką, jog ne dietose esmė, ir ne planuose, nes tai tik atitolina nuo tikrosios gyvybės, kuri kasdien be sustojimo teka per mūsų kūnus. 
Supratau kūno ir gamtos ryšį, šio ryšio svarbą, ir, kad visa kas daroma atitraukus dėmesį nuo šio veikimo principo, tėra bėgimas nuo sveikatos, kuri kasdien pulsuoja per mus. Jos NEREIKIA užsidirbti. Ją reikia puoselėti savo dėmesiu, kasdieniais veiksmais ir gyventi pagal organizmo ritmą. 
Maistas pagal gamtos dėsnius – tiek tos paslapties. 
Aš tai praėjęs, padedu žmonėms edukuodamas juos kas yra mūsų kūnas, kaip jis veikia, ką į jį dėti, jog jame pulsuotų gyvybė pilnu tempu, ir leisti jam funkcionuoti pagal savo parametrus, o ne pagal proto sukurtus rėmus.”

Tomo Kr._2

Kaip pradėti

Spausk nuorodą ir keliaujam kartu!

Plačiau apie programą: