Kiek iš tikrųjų žinai apie vandenį?

Vanduo – labiausiai paplitęŽemėje junginys. Žemės vandeninis apvalkalas – hidrosfera – sudaro 71 % Žemės paviršiaus. Vanduo – bespalvis (storame sluoksnyje – žydras) ir bekvapis skystis. 

 

O ką dar žinote apie jį? 

 

Daugelis populiarių socialinių tinklų rašo apie subalansuotą mitybą. Mitybos specialistai, dietologai, maistologai ir kiti savo srities guru daug kalba apie maistą, bet nedaugelis jų atkreipia dėmesį į skyščius. Juk žmogaus masė yra sudaryta iš 76% vandens. Natūralu, kad mums reikia pakankamai suvartoti skyių per dieną.

 

Ką mes matome žmonių rankose? Kava, limonadai, energetiniai gėrimai, gėrimai iš pieno produktų, sultys iš pakelių, įvairiausi kiti saldinti ar kitaip skaninti gėrimai iš parduotuvių lentynų.

 

O kaip dėl papraščiausio vandens? Vandens kurio mums reikia, vandens kurio yra mūsų organizmuose… juk mūsų venose neteka limonadas ar pieno gėrimas, kraujyje yra didžioji dalis VANDENS.

 

Kodėl jūs negeriate to papraščiausio vandens? Galbūt jūs nesuprantate kodėl jis reikalingas?

 

Priežaščių daug, kelios iš jų:

 

  1. Vanduo reguliuoja žmogaus temperatūrą. Esant aktyviems arba būnant šiltoje aplinkoje, vanduo padeda organizmui išlaikyti jūsų stabilią kūno temperatūrą, kuri yra apytiksliai 36,5-37 laipsniai.

  2. Tirpina mineralines druskas.

  3. Yra būtinas virškinimo, įsiurbimo ir šalinimo procesams.

  4. Vanduo palaiko raumenų tonusą ir yra pagrindinis organizmo tepalas. Jis padeda kaulams ir sąnariams laisvai judėti.

  5. Organizmo šilumos procesams reguliuoti (prakaito pasigaminimas).

  6. Vanduo atlieka svarbų vaidmenį virškinimo, savinimo ir šalinimo procesuose.

Būtu galima vardinti ilgai…

Ar žinote, kad seilėse, skrandžio sultyse, motinos piene yra nuo 90 iki 99% vandens, kraujyje 83%, kauluose 15-20%?

 

Jei žmogus negauna pakankamai vandens, jį pastoviai kamuoja alkio jausmas, retas kuris suvokia, kad negavo pakankamai vandens ir pradeda vėl maisto, o trūkumas vandens jau buvo, o dar organizmas gauna porciją maisto kurį reikės suvirškinti ir pašalinti, o tam reikia tam tikro kiekio vandens.

 

Labai dažnai atėję žmonės konsultuotis neatskiria dienos bėgyje alkio nuo troškulio jausmo. Žmonės mano, kad vandens išgeria pakankamai, nors pagal kūno masę akivaizdu, kad dviejų puodelių arbatos ir stiklinės vandens tikrai organizmui nepakanka dienos bėgyje visoms fiziologinėms funkcijoms. 

 

Ar esate girdėję terminą – dehidratacija?

 

Dehidratacija tai yra skyščių trūkumas organizme. Jos požymiai yra:

 

1. Galvos skausmas 

2.Nuovargis

3.Virškinimo sutrikimai

4.Galvos svaigimas

5.Šlapimo kiekio sumažėjimas.

6.Įdubusios akys

7.Sausa burnos ir nosies gleivinė 

8.Kraujospūdžio pokyčiai 

9.Mėšlungis 

10.Sutirštėjęs kraujas

11.Mažėja darbingumas ir gebėjimas susikaupti. 

 

Vandens trūkumas pasireiškia labai greitai, simptomai atsiranda jau esant 0,7 proc. vandens deficitui. 

 

Vanduo taip pat vaidina labai svarbų vaidmenį odos funkcijoms. Nepakankamas kiekis vandens iššaukia prastą odos būklę, parodykite man moterį kuri neneturi problemų su oda, tokią rasti sunku.

 

Tai normalu?

Aš sakau – NE.

 

Neišgėrus pakankamai vandens žmogaus virškinimo funkcijos sutrinka, jos tampa lėtesnės nei turėtų būti.  Organizmas negali pasisavinti medžiagų jei jame trūksta vandens.

 

Įsivaizduokite, kad valgote maistą, bet negaunate pakankamai vandens ir jūsų maiste esančios medžiagos nepasisavinamos. Organizmas nieko negavo iš jūsų maisto. Jūs jau po labai trumpo laiko tarpo vėl nenenorite maisto, suprantate ką nenenoriu išreikšti? 

 

Dar vienas dalykas kuris padės jums atkreipti dėmesį į tai, ką valgote. Jei tik pavalgius jūs užsimanote gerti, tai rodiklis, kad jums šis maistas netinka, nes jis sunaudoja pernelyg daug skyščių jį suvirškinti, pasisavinti ir pašalinti.

 

Kokybiškam medžiagų savinimuisi reikalingas vanduo, tiesiog paprastas vanduo. Tinkamas maistas ir tinkamas kiekis vandens yra tai, ką aš vadinu subalansuota mityba.

 

Rinkoje daug įvairių dietų, apstu patarimų įmantrių, kefyro dieta, citrinų dieta ir t.t.

 

Bet, pradėkite nuo bazinių dalykų, esminių dalykų. Nepulkite į kažkokius kraštutinumus nuo kurių organizmas patirs stresą. Duokite kūnui tai iš ko jis yra sudarytas. 

 

O kiek vis dėl to mums skyščių reikia? 

 

Mes naudojame paprasta formulę, ji veiksminga, ji tinka visiems, neapkrauna inkstų. 

 

Kūno masę dauginame iš 30 ir gauname minimalų kiekį mililitrų, kurį neturime suvartoti dienos bėgyje.  Tarkim jūs sveriate 80 kg. Tai būtų 80 x 30 = 2400 ml vandens per dieną. Tiems kas sveria 90 kg ir daugiau pakanka 2,7 litro vandens per dieną. 

 

Atkreipkite dėmesį, kad mes kalbame apie VANDENĮ, o ne apie kažkokius kitus skyščius.

 

Koki vandenį geriate jūs?  

Iš butelių?

Iš čiaupo?

Iš šulinio?

Jonizuotą?

Struktūrizuotą?

Distiliuotą?

 

Rūšių išties nemažai, keista, bet, nei darželiuose, nei mokyklose, nei universitetuose niekas nemokina apie vandenį. Nei kiek jo vartoti, nei kokį jį vartoti.

 

Mes atkreipsime dėmesį tik į distiliuotą vandenį

 

Kas yra distiliuotas vanduo?

 

Distiliuotas vanduo tai gryniausias vanduo, nes jame nėra jokių priedų ir priemaišų. Distiliavimas yra praktiškiausias iš vandens gryninimo metodų, nes šio proceso metu metu patikimai pašalinamos visų tipų priemaišos. 

 

Ko galima rasti vandenyje iš čiaupo? 

 

Rūdžių, pesticidų, virusų, fluorido, bakterijų, chloro ir net radiacijos. Visa tai galima patikrinti ir įsitikinti tuo, įsigijus prietaisus. Jie nėra brangūs. Aš esu ne kartą daręs tokius tyrimus, tyręs vandenį tiek iš butelių, tiek iš čiaupo. Rezultatai visada daugiau ar mažiau šokiruojantys, vandens kokybė Lietuvoje, Anglijoje, Vokietijoje, Airijoje yra išties labai prasta.  Ar žinote, kad pagal PSO (pasaulinė sveikatos organizacija) ataskaitą vandentiekio vandenyje yra iki 800 rūšių kenksmingų organinių medžiagų, įskaitant 20 kancerogeninių medžiagų?

 

Distiliuotas vanduo yra 99% grynas. Vartodami distiliuotą vandenį, naudojate vandenį, kuris yra švaresnis, nei bet kuris kitas vanduo buteliuose ar vandentiekyje ir švaresnis, nei apdorotas bet kuriuo kitu filtravimo ar valymo būdu.

 

Pastebiu, jog žmonės žiūri skeptiškai į tokį vandenį. Dažniausiai žmonėms asocijuojasi toks vanduo su technika, tarkim su automobilių akumuliatoriais. Man asmeniškai juokinga tai, kad į tuos pačius akumuliatorius pilamas distiliuotas vanduo, kad jame esančios detalės išliktų kiek įmanoma ilgiau geros būklės, tai yra, akumuliatoriuje esančios metalinės dėtalės, pilant įprastą vandenį gali apsinešti mineralais, o distiliuotas vanduo jokių mineralų neneturi. 

 

Tai kodėl į akumuliatorius pilamas grynas, o į žmogaus organizmą bet koks vanduo? Kodėl žmonės apkrauna savo kepenis tokiam dideliam darbui filtruoti visa tai ir pašalinti? 

 

O koks yra lietaus vanduo?

 

Garuodamas ežeras, upė, jūra, karjeras ar bet koks kitas vandens telkinys juk be jokių mineralų. Debesys susidaro be jokių juose esančių mineralų. Lyja koks vanduo? Teisingai, distiliuotas, tik vat bėda tame, kad atmosferoje vanduo “prisirankioja” įvairiausių taršalų, dėka fabrikų, automobilių ir t t. Ir tik dėl šios vienintelės priežasties mums jis yra netinkamas vartoti. 

 

Esate girdėję, kad kaime senovėje žmonės gerdavo tokį vandenį, gamindavo maistą

 

Nemažai tautų pasaulyje, kurios gyvena kalnuose arba toli nuo vietovių kuriose yra labai užterštas oras, iki šiol vartoja lietaus vandenį, beje tie žmonės gyvena stebėtinai ilgai, neneturi sveikatos problemų kaip, kad dažnas miestietis.

 

Labai dažnai girdžiu komentarus, kad distiliuotame vandenyje nėra mineralų, o jų mums reikia! 

 

Žinoma reikia, bet kokie mineralai yra jūsų geriamajame vandenyje iš čiaupo, iš šulinio arba iš butelių

 

Žemėje esantys mineralai nėra tinkamos formos ir mūsų organizmai negali jų pasisavinti, bet augalai augantys žemėje, juos sintezuoja į mums tinkamą formą, štai kodėl valgydami vaistus, daržoves ir kitus augalinės kilmės produktus mes gauname visas maistingas medžiagas, nes juose yra tinkamos formos mineralai! Juk tai 7 klasės biologijos pradmenys. 

 

Kiekvienas žmogus nori turėti gerą sveikatą. Kodėl neįsigijus distiliatoriaus bent keliems mėnesiams, išbandyti ir įsitikinti patiems, koks tas vanduo, kokia savijauta tokį vandenį geriant. Net neabejoju, kad jūs skirtumą pastebėsite netrukus. Daugiau energijos, nes kepenims nereikės dirbti padidintu rėžimu, kad pašalinti visą brudą iš organizmo. Geresnė odos buklė. Pagreitina metabolizmą. Šalina toksinus. Švarina sąnarius

 

Mes tokį vandenį geriame. Jaučiamės puikiai. 

 

Jauskitės ir jūs puikiai!

 

 

APSILANKYK MŪSŲ INTERNETINĖJE PARDUOTUVĖJE

IR ĮSIGYK SAU TINKAMIAUSIĄ DISTILIATORIŲ: Distiliatoriai

 

 

 

Straipsnios autorius: mitybos specialistas TOMAS KRAVEC

 

Patiko straipsnis ar produktas? Pasidalinkite

KOMENTARAI