Vien išgirdus žodį – gausa, daugelio akis pasiekia vaizdai to ką nuo vaikystės skiepijo televizija: pinigai, automobiliai, prabangus gyvenimo stilius, linksmybės ir pan. Ir tame nieko blogo nėra pasimėgauti materialumu, vaisiais nuskintais savo atliktų darbų. Tačiau daug situacijų rodo viena svarbų momentą – materialūs dalykai išryškina ir sustiprina tai kaip jaučiamės viduje. Tie, kurie nori kažko, nes neturi – stiprina savo baimes. Tie, kurie užsidirbo norėdami numalšinti vidinę tuštumą, įgyti pripažinimo iš kitų – stiprina savo nepakankamumą.
Protas – puikus įrankis, jei išmokstama juo naudotis. Čia galioja viena svarbi pagrindinė taisyklė – ką į jį įdėsi, tas ir suvešės. O tele-vizija, telefonas, kiti informaciniai srautai yra tai kas maitina protą. Tereikia atkreipti žmogaus dėmesį ir išlaikyti, ir žmogus elgsis ne taip kaip iš tiesų nori, bet taip kaip jam bus diktuojama tos suvešėjusios informacijos turinio.
Tavo mąstymas įtakoja kuria kryptimi tavo gyvenimas vyks. Todėl svarbu suprasti, jog tai ką galvoji apie save ir tave supantį pasaulį gali drastiškai pakeisti ryšį į tai kaip tu kažko išmoksti, kaip rūpiniesi savo sveikata, ką renkiesi parduotuvėje, kas tau yra sėkmė ir kaip tu jos sieki, ir visi šie pasirinkimai taipogi įtakoja tavo imunitetą. Nieko nėra atskirto, viskas susiję.
Stephe Covey, savo knygoje dalindamasis mintimis apie gausos mentalitetą, “7 efektyviai veikiančių žmonių įpročių”, išskiria kuom skiriasi nepritekliaus mentalitetas nuo gausos. Nes daugelis žmonių turi iškreiptą suvokimą šių dviejų terminų. Jo teigimu, sėkmė yra tada, kai žmogus tiki, jog nuolat yra pakankamai resursų dalintis su kitais. Ir prisiminti, jog kai vienas laimi, tai nereiškia, jog kitas pralaimi. Kiekvienoje situacijoje galima atrasti veiksnių ir sprendimų, kuriuose abi pusės laimi, joms yra naudiinga.
S. Covey teigia, jog gausos mentalitetas sukuria tokias pasekmes kaip:
- Pasitenkinimas savimi,
- Laimės jausmas nepriklausomai nuo aplinkybių,
- Priimti ir duoti kažką vertingą su lengvumu,
- Jaustis nevaržomai, kūrybiškai, su įkvėpimu,
- Priimti ir mėgautis naujomis galimybėmis pasitaikančiomis kelyje,
- Sukurti prasmingas patirtis, kurios pataps gražiais prisiminimais,
- Jaustis saugiu ir pasitikinčiu savimi bet kokioj gyvenimo situacijoj ir sukurti pozityvą iš to.
(šaltinis: chopra.com)
O Katia Verresen, konsultantė kompanijų vadovams bei lyderiams, dalinasi pavyzdžiais kaip nustatyti, kuriuo mentalitetu vadovaujamasi, nepritekliaus ar gausos:
Gyvenimo požiūris.
Nepriteklius: esi auka, vertini ir teisi kitus.
Gausa: Tu esi prie vairo.
Fizinė sveikata.
Nepriteklius: susitraukęs kūnas, jaučiama įtampa pečiuose, sunkiau kvėpuoti.
Gausa: atsipalaidavęs ir budrus, drąsiai elgiamasi, įsižeminęs balanse, kvėpuojama giliai ir tolygiai.
Emocinė energija.
Nepriteklius: sekinanti energija kambaryje ir su kuom bebendrautum, jaučiamas nusivylimas, nėra kantrybės, pyktis, bejėgiškumas. Atiduodama jėga koektyviniam mąstymui ir spaudimui.
Gausa: jaučiamasi įgalinančiai, jaučiamas ryšys su gyvenimo eiga, pozityvumas, dirbama tiems kažkuom daugiau nei tik asmeniniai interesai. Esi kupinas entuziazmo sutinkant iššūkius ir pokyčius priešakyje.
Mentalinė energija.
Nepriteklius: pasimetęs, neorganizuotas, siaurai mąstantis, dėmesys tik į tai kas neveikia. Tipinė mintis: “Aš neturiu pasirinkimo”.
Gausa: jaučiamas aiškumas, sugebėjimas matyti bendrą vaizdą, klausaisi įdėmiai kito, ir pastebi tai ko kiti nepastebi. Lankstus ir greitai randantis išeitis/sprendimus. Tipinė mintis: “Aš visada turiu pasirinkimą”. Vis pastovesnis kūrybiškumas. Mokinio stadija, kai imlus mokintis ir neteisti kitų.
Kai supranti, kokios yra savybės vieno ir kito mąstymo tipo, gali labiau suprasti kuriuo mąstymo tipu vadovaujiesi. Ir jau gali pastebėti, jog viskas prasideda nuo minties, ir tuomet pasijungia jausmas. Kokia jausmo kokybė – kokią informaciją (mintį) įdedame į energiją – tokią realybę kuriame.
Tai įgūdis, kurį gali užauginti į nepajudinamą tikėjimą, kuris sužadins vidinį žinojimą. Gausos būsena kuria gausą tavo aplinkoje.
Parašykite komentarą