Kaip būti su vaiku?

Jei žiūrėčiau į tave, mažas žmogau, jei suprasčiau tavo kelionę, jei gebėčiau pajusti tavo poreikius – tada gebėčiau pažinti, palaikyti, atsakyti į tavo pasaulio svajones. Taip būtų mano noras, tai būtų noras būti gerai, idealiai, tai tikrai mamai. Tik tuo būdu negalėčiau būti savimi. Savimi tokia, kuri pradėjau tokią kelionę drauge su tavimi. Savimi, kuri kažkada susižeidė, kuriai reikėjo besąlyginės meilės, kuri atėjo su likučiu tolerancijos savo netobulumui.

 

Kai susitinka du pasauliai – pasakose gimsta toliai ir gyliai.

 

Žmonių pasauliai susitinka su suaugusio istorija ir mažojo noru susikurti savąją istoriją. Tas beribis noras savų pamokų ir gyvenimo pakvietė jį į žemę ir pristatė saviems tėvams. Tokiems, kurių reikia jo istorijai kurti.

 

Juk laimė susitikti! Prisiminkite tai kasdien.

 

Į santykį suaugęs ateina, dar pusiau atsigręždamas į savo giliausius norus bet kartu beveik pamiršęs savo vidinį vaiką. Tokį, koks aš buvau, kai tik atsiradau. Su tobulu žinojimu, kas gardu, o kas ne, kuo noriu būti užaugusi ir beprotišku potencialu kurti ir skleistis.

 

“Ką sakytum, jei sutiktum vaiką, kuriuo buvai kadais?“,- klausia dainininkė Jurga. Lieka susimastymas.

 

Apie save, savo kelionę, savo esybę. Visada prisimink šį klausimą ir kažką dėl jo padaryk. Tegul būna tai gyvenimo rutina, kuri nesibaigtų ir numetus taip norimus kelis kilogramus. Tegul tai būna visam. Tavo ir tavo vidinio vaiko susitikimai. Slapti, jei tu to nori ir medaus saldumo, nes tada jau viskas galima, iki begalybės. Ir filmo žiūrėjimas iki nakties, ir šaukštai ledų ir pats didžiausias aitvaras žaislų skyriuje. Atmink, tomis akimirkomis – viskas galima. Ir jos skirtos tiks jums.

 

O dabar palaikyk erdvę savo buvimu savo vaikui.

 

“Tikras santykis nepriklauso nuo pasakytų žodžių, santykis – tai gebėjimas būti dabartyje su savo vaiku” (ištrauka iš gyd. Gabor Maté interviu)

 

Mūsų susitikimas neša nenuspėjamą stebuklą savyje. Tylą ir triukšmą. Pasauliai susilieja mūsų buvime priėmime, toje akimirkoje, kada esu tau ir su tavimi.

 

Ar tenka prarasti dalį savo pasaulio? Tenka. Ar tada aš galiu perkurti savo patirtis į naujas? Ar tada aš galiu palikti nuoskaudas ir pasinerti į dabartį? Su daug gyvybės ir gaivališkumo, su tikru noru patirti. Tarsi naujai žengčiau į gyvenimą. Kur šypsausi iki dangaus jei juokinga ir purkštauju labai rimtai jei iki begalybės nepatinka.

 

Kada nusprendžiu būti tau prieinamas – tada atsiveria dabarties lobiai.

 

Ir nebūtina visą ištisą dieną taip pasilikti. Pažadėkite dabarties akimirkas savo mažajam žmogui. Jis tą prisimins širdimi.


Įkvepia:

Gabor Maté https://drgabormate.com/ , https://www.youtube.com/watch?v=gX4EFwv76Vg

 

Jurga Šeduikytė “Kelionė laiku” “Ką sakytum, jei sutitiktum vaiką, kuriuo buvai kadais. Kur jį vestum, kaip paguostum, jei naktis ateitų?”

https://www.youtube.com/watch?v=G0FRl5F31Io

 

Filmas visai šeimai apie giminės sistemos svarbą, buvimą priimta dalimi “Koko” https://www.pasakos.lt/koko/


Autorius:
Asta Bajarūnaitė

 

Patiko straipsnis ar produktas? Pasidalinkite

KOMENTARAI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

#1 sveikos gyvensenos gidas Lietuvoje | Mitybos Inžinerija | Sveika Mityba

2021 rugsėjo15d.

Komentarų: 0

Sveikos mitybos ir sveiko kūno paslaptys vienoje knygoje. Su autoriaus parašu TIK pas mus el.parduotuvėje!

SEPTYNIŲ DIDŽIŲJŲ DORYBIŲ PĖDSAKAIS…

2021 rugsėjo11d.

Komentarų: 0

Septynios didžiosios žmogaus dorybės gyvenimui be kančių. Gerbiamo ezoteriko Stanislovo Žebrausko pamąstymai.

Augalinės Kilmės Pienas: ar tikrai sveika? | Sveika mityba

2021 rugsėjo6d.

Komentarų: 0

Mitybos specialistas dalinasi savo pastebėjimais ir ko reiktų vengti (neapsigauti) parduotuvėse.