Pamačius visa tai, man iškilo klausimas – nejau valstybės finansuojamos organizacijos negali sau leisti pasamdyti dietologų, kurie skirtų kelias dienas rekomendacijų surašymui, kad visą tą informaciją būtų galima patalpinti tokiuose internetiniuose puslapiuose?
Aš Google paieškoje suradęs 3 valstybės remiamus puslapius, juos išnaršiau ir neradau jokios detalios informacijos apie tai, ko negalima valgyti ir ką galima valgyti. Nekalbu jau apie tai, kad reikėtų detalizuoti kokie produktai maitina vėžį, o kurie stiprina imuninę sistemą. Kokioje formoje tam tikrus produktus vartoti ir t. t.
Nejau Lietuvoje nėra entuziastingų dietologų?
Nejau jie visi sugebėjo parašyti tik du sakinius apie tai, kad reikia būtinai gauti baltymų iš pieno, pieno produktų ir raudonos mėsos?!
Nejau jie nežino, kad Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), kurios įstatais vadovaujasi daugybė šalių, jau pakankamai seniai paskelbė, kad raudona mėsa yra kancerogenas?
Nejau jie neskaitė, apdoroti mėsos gaminiai yra toje pačioje kenksmingumo grupėje kartu su tabaku ir asbestu?
Pasaulio sveikatos organizacija savo puslapyje viską labai aiškiai išdėsto. Taip pat ir tai, kad raudonos mėsos gaminiai net 18% padidina riziką susirgti vėžiu. Tad visiškas absurdas, jog iki šiol dietologus moko universitetuose apie raudonos mėsos naudą. Dabar juk 2021 metai. Maisto pramonė taip toli nukeliavo, kad kalbėti apie mėsos gaminius kaip apie produktus, kurie praturtina mūsų kūnus, tiesiog absurdiška.
Geras straipsnis . Ačiū. Turiu keletą klausimų. STEVIA patariama naudot vietoj cukraus /debietikams, vežiu sergantiems/, tačiau išsiaiškinau, kad ant pokelio smulkiom raidytem parašyta, kad stevijos 300 gr pokelyje yra tik 0,02 proc stevijos., o visą kitą saldikliai-ERITRITOLIS ir kt.Ar čia ne apgaulė? Dar dėl uogų- juk jos turi nemažai cukraus ar glikozes ,ypač vynuoges, braškės, trešnės, slyvosir kt. O kaip dėl medaus-tai gliukozė, kurią vėžys taip pat mėgsta.Dėl pieno produktų taip pat yra neaiškumų. Vienur rašo, kad gerai, o kitur rašo, kad gerai tik rauginti produktai-rūgpienis, kefyras, pasūkos. O kaip su vandeniu? Iš kur pagyvenusiems žmonėms gaut tą H2O valymo aparatą? Gal atsigėrimui geriau naudot mineralinį? Aš mėgstu Vytautą. Daug diskutuotinų dalykų mityboje. Dėkoju Jums nuoširdžiai.