Ką daryti su tais, kurie tave erzina?

Kol tai darai, ramybės nejausi....

Vakar bendravau su savo senu bičiuliu iš Airijos per Zoom’ą šia tema. Iš pokalbio apie tai ką jis nuveikė per praeitus metus, ką aš, kaip visada, pokalbiai nuveda kažkur giliau. Jis dirba su žmonėmis, kurie nori mesti rūkyti, atsikratyti svorio, išrauti senų įsitikinimų programas ir gyventi sveikai bei laimingai. Kalbėjome apie tai, kad dažnai žmogus turintis polinkį mokyti kitus, pats to nedaro ko moko.

 

Antai, tėvai moko vaikus sveikiau valgyti, nors jų pačių veiksmai to nepagrindžia (jų žodžiuose nėra svorio). Arba psichologas padedantis kitiems mesti rūkyti, pats traukia be perstojo. Ir ne retai, tai kuom mokoma kitus, gali erzinti, nes jie nedaro taip kaip mokoma, rodoma, rekomenduojama. Kaip bičiulis išsireiškė – nejautė suderinamumo tarp jo žodžių ir veiksmų, kai jis konsultavo žmogų su viršsvoriu, o pats valgė bulkutes vakarais. Jo sąžinė negalėjo nekalbėti. Ir tik tada, kai jis pradėjo gyventi tuom, ką sako kitiems, susitikus žmogų su viršsvoriu ir konsultuodamas, jis jautė ramybę, suderinamumą. Ir jo neerzino faktas, kad tas žmogus gali ir nedaryti kas rekomenduojama. Nes supranta, jog tai jo pasirinkimas, jis elgiasi taip, nes to nori.

 

Todėl, su bičiuliu pasijuokėme gardžiai, jog geriausias ir greičiausias kelias į progresą yra eiti į tuos žmones, vietas, kurios erzina. Tada pasitikrinti, kiek to patys darome. Ir daryti – kitaip. Tad, jei mokome vaikus kažko, visuomet pasitikrinkime ar patys esame pavyzdžiai to ko mokome. Sakome vaikui – susikaupk. Bet ar patys tai darome? Niekas mokyklose nemokina vaikų KAIP susikaupti. Tik sako jiems tai daryti, be informacijos ir praktikos kaip.

Vidinės ramybės receptas

Dar pastebiu tokį bruožą šiandien, ką aš anksčiau pats darydavau, tai “mokymas” kitų kas yra kas, ar tai sveikatoje, ar sąmoningume, bet kurioje srityje, kur norėtume matyti pokyčius priešais save, tačiau giliai viduje patys norime tuom gyventi. Tas nenumaldomas noras, kad išgirstų ir veiktų, ir mes matytume progresą. O kai tai nevyksta, užplūsta susierzinimas ir pyktis. Kol yra emocijos ir reakcijos, greičiausiai patys negyvena tuom ką moko. 

 

Kad ir kaip norėtume padėti kitiems, padėti jiems pasiekti tikslų, tačiau NIEKADA nejausime pasitenkinimo, KOL patys nedarysime to ką sakome kitiems. Tik tada jausime susiderinamumą, pilnatviškumą, kai patys turėsime patirtis, ir nesvarbu kiek šimtų ar tūkstančių žmonių galime padėti, tas pilnatviškumas neįmanomas be savųjų tikslų/norų realizavimo. 

 

Ieškok žmonių, kurie tave erzina. Suprask kas erzina. Ir pats gyvenk tokiu pavyzdžiu, kurį norėtum matyti kituose. Ieškok būdų save praplėsti, pagilinti, tada pajusi gyvumo jausmą, kuris pildys tave ir pasitenkinimas bus tavo progreso pasekmė. 

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Kaip atsikratyti priklausomybės? | Simonas Skužinskas

2021 balandžio5d.

Komentarų: 0

Kaip atsikratyti priklausomybės nuo – maisto, alkoholio, vaistų, cukraus, telefono, kompiuterinių žaidimų, toksiškų santykių. Sužinok kaip gyventi be šių problemų.

Apsimetėlio paradoksas | Simonas Skužinskas

2021 kovo29d.

Komentarų: 0

Apsimetėlio paradoksas - naujojo amžiaus 'liga'. Kaip išsilaivinti iš begalinio noro palikti įspūdį kitam, patikti, būti priimtam, mylimam?

Geriausias sekantis žingsnis | Simonas Skužinskas

2021 kovo23d.

Komentarų: 0

Nori pasiekti didelių tikslų versle? Išmok mažų žingsnelių meno.