Kam gali būti naudinga sunki antklodė?
Mokslininkai ištyrė sunkių antklodžių veiksmingumą fiziniams ir emociniams simptomams palengvinti. Nors reikia daugiau tyrimų, rezultatai iki šiol rodo, kad tai gali būti naudinga esant įvairioms sąlygoms.
Nerimas
Vienas iš pagrindinių sunkios antklodės naudojimo būdų yra nerimo gydymui. Gilaus slėgio stimuliacija gali padėti sumažinti autonominį susijaudinimą. Šis susijaudinimas yra atsakingas už daugelį fizinių nerimo simptomų, tokių kaip padažnėjęs širdies susitraukimų dažnis.
Autizmas
Vienas iš autizmo požymių, ypač vaikams, yra miego sutrikimas. Nedidelis tyrimas, atliktas 2017 m., parodė, kad kai kuriems autistams gilaus spaudimo terapija (valymas, masažas ir suspaudimas) buvo naudingas. Šie privalumai gali būti taikomi ir sunkioms antklodėms.
Dėmesio stokos hiperaktyvumo sutrikimas (ADHD)
Yra labai nedaug tyrimų, kuriuose nagrinėjamas sunkių antklodžių naudojimas sergant ADHD, tačiau 2014 m. buvo atliktas tyrimas naudojant sunkias liemenes. Šiame tyrime mokslininkai paaiškina, kad sunkios liemenės buvo naudojamos ADHD terapijoje, siekiant pagerinti dėmesį ir sumažinti hiperaktyvius judesius.
Tyrimas parodė daug žadančius rezultatus dalyviams, kurie naudojo sunkią liemenę nuolatinio veikimo testo metu. Šiems dalyviams teko mažiau pasitraukti nuo užduočių, palikti savo vietas ir jaudintis.
Nemiga ir miego sutrikimai
Yra keletas veiksnių, galinčių sukelti miego sutrikimus. Sunkios antklodės gali padėti keliais paprastais būdais. Papildomas slėgis gali padėti nuraminti jūsų širdies ritmą ir kvėpavimą. Tai gali padėti lengviau atsipalaiduoti prieš įsitaisant gerai pailsėti.
Osteoartritas
Nėra tyrimų apie sunkių antklodžių naudojimą osteoartritui gydyti. Tačiau vienas patikimo šaltinio tyrimas, naudojant masažo terapiją, gali pateikti šiokius tokius rezultatus.
Šiame nedideliame tyrime 18 dalyvių, sergančių osteoartritu, aštuonias savaites buvo gydomi masažu ant vieno iš kojų kelių. Tyrimo dalyviai pastebėjo, kad masažo terapija padėjo sumažinti kelio skausmą ir pagerino jų gyvenimo kokybę.
Masažo terapija giliai spaudžia osteoartritinius sąnarius, todėl gali būti, kad naudojant apsunkintą antklodę bus patirta panaši nauda.
Lėtinis skausmas
Lėtinis skausmas yra sudėtinga diagnozė. Tačiau žmonės, kenčiantys nuo lėtinio skausmo, gali palengvinti savo patirtį naudodami sunkias antklodes.
2021 m. atliktas tyrimas, kurį atliko UC San Diego mokslininkai, nustatė, kad sunkios antklodės sumažino lėtinio skausmo amplitudę. Devyniasdešimt keturi dalyviai, kenčiantys nuo lėtinio skausmo, vieną savaitę naudojo lengvą arba apsunkintą antklodę. Tiems, kurie buvo sunkių antklodžių grupėje, palengvėjo, ypač tiems, kurie gyveno ir su nerimu. Vis dėlto sunkios antklodės nesumažino skausmo intensyvumo.
Medicininės procedūros
Gali būti, kad medicininių procedūrų metu naudosite sunkias antklodes.
2016 m. atliktas tyrimas eksperimentavo su sunkiomis antklodėmis dalyviams, kuriems buvo traukiamas išminties dantis. Sunkios antklodės dalyviai patyrė mažesnius nerimo simptomus nei kontrolinė grupė.
Tyrėjai atliko panašų tolesnį tyrimą su paaugliais, naudodami pasvertą antklodę krūminių dantų traukimo metu. Šie rezultatai taip pat parodė mažiau nerimo naudojant sunkią antklodę.
Kadangi medicininės procedūros dažniausiai sukelia nerimo simptomus, pvz., padažnėjusį širdies susitraukimų dažnį, sunkių antklodžių naudojimas gali būti naudingas norint nuraminti šiuos simptomus.
Parašykite komentarą