40 gyvenimo pamokų iš 40 nugyventų metų | Gyvenimo būdas

Straipsnis verstas iš anglų kalbos. Autorius: Joshua Fields Millburn (The Minimalists)

 

 

“Simplicity is the ultimate sophistication” – Leonardo Da Vinci

 

“Paprastumas yra absoliutus išmanymas” – Leonardo Da Vinci

 

Paprastumas ir veiksnumas – viena iš kertinių Invictus Way idėjos vertybių. Ne chaose, o tvarkoje mes galime pajusti stabilumą ir ramybę. Nuo chaoso į tvarką. Nuo sudėtingumo į paprastumą. Nuo netikrumo į tikrumą. Nuo purvo į grynumą.

 

Pats mėgstu tvarką, tikrumą, paprastumą, dėl to ir informacija, kuri mane pasiekia yra susiderinusi su mano pačio vertybėmis.

 

The Minimalists projektas yra vienas iš tų, kuriuose pasisemiu idėjų pakelti savo gyvenimo kokybę. Šiandien gavau naujienlaiškį su labai vertingais patarimais, kurie, manau, bus vertingi ir tau, besidominčiam praturtinti savo kasdienybę.

 

Verčiu iš anglų kalbos į lietuvių. Yra ir nuoroda apačioje į originalų tekstą, jei “kerti” anglų 😉

Vienas iš projekto kūrėjų, Joshua Fields Millburn, dalinasi savo patirčių suvokimais. Ir tikiu, jog jie gali būti kibirkštis tau įgauti naujų įžvalgų, ar impulsų, naujoms gyvenimo kryptims.

 

 

 1. Paleisti nėra tai ką tu turi daryti. Tai yra ką tu nustoji daryti. Tu nustoji apsimetinėti, jog kiekvienas daiktas yra brangus. Tu nustoji įsikabinti į materialius daiktus ir toksiškus santykius. Tu nustoji apsimesti, jog būti nuolat užimtu yra “geras” dalykas. Tu nustoji apsimetinėti, jog tavo laimėjimai yra Tu. Jei tu paleidi daiktą, bet ne prisirišimą, tave nutemps žemyn.

 

 1. Daiktų atsikratymas nėra veiksminga. Jei turi per daug daiktų, “67 daiktų atsikratymo žingsniai” video nepadės. Problema nėra trūkumas patarimų – problema yra prisirišimas prie daiktų. Jei nori supaprastinti, supratimas privalumų yra daug svarbiau nei metodai. Jei tikrai giliai supranti kodėl, kaip pasirūpina savimi.

 

 1. Organizavimas yra puikiai suplanuotas kaupimas. Organizuojant perteklių, paslepiama netvarka. Nesvarbu koks “organizuotas” tu esi, tu vistiek esi priverstas pasirūpinti kiekvienu daiktu dėžėse, rūsyje, spintelėse. Lengviausias būdas organizuoti savo daiktus yra daugelio jų atsikratyti.

 

 1. Daugiau daiktų nepadės tau pajusti pilnatvės. Ir net atsikratant jų, nepadės. Tu gimei pakankamas, pilnatviškas, ir esi šiandien – net kai esi tuščiame kambaryje.

 

 1. Mylėk žmones ir naudokis daiktais. Nes darant atvirkščiai, niekada nepasiteisina. Ta yra Šiaurinė Žvaigždė, padedanti naviguoti savo kelyje.

 

 1. Nesureikšmink atsikratymo daiktų. Išmetant daiktus, kurių nereikia, gali suteikti išlaisvinantį pojūtį, tačiau iš prigimties tai nėra reikšmingas dalykas. Tiesa, jog susitvarkant erdvę, galime kurti gyvenimą su didesne intencija, tačiau tai priklauso nuo tavęs ką tu darysi su naujai atrasta laisve.

 

 1. Dėmesys ekrane yra naujų laikų “rūkymas”.Mūsų priklausomybės yra aiškiai matomos. Pastebėk aplinką, kitą kartą, stovėdamas eilėje: galvos nuleistos žemyn, veidai panirę į baltus ekranus, technologija paverčia žmones zombiais. Dar praeitoje kartoje, dauguma žmonių laikydavo cigaretę lūpose visą dieną. Šiandien, rūkyti uždarose patalpose neįmanoma, tačiau tai pasikeitė, nes dėmesys užimtas baltu ekranu.

 

 1. Tu negali pakeisti kitų žmonių. Sveiki santykiai yra kada kiekvienas gerina kito gyvenimą be pastangų pakeisti kitą.

 

 1. Dalykas, kurio nori niekada nebūna dalykas, kurio tu nori. Mes galvojame, kad mes trokštame žmonių, daiktų ir žinomumo, tačiau ko iš tikrųjų trokštame yra jausmas, kurį patiriame santykyje su jais. Jei mes pakankamai išanalizuosime savo norus, mes galėsime pastebėti ko iš tikrųjų norime.

 

 1. Reklamos yra nuodai. Jos sudrumsčia ramybę. Jos priverčia mus jaustis nepakankamais. Jos skatina per didelį vartotojiškumą. Jos pakeičia vaikų pasaulio matymą. Jos įtakoja rinkimus. Jos įtakoja netikrumą. Jose trūksta nuoširdumo. Jos įtikina žmones skolintis, kad pirktų daiktus, kurių jiems nereikia.

 

 1. Tu negali nieko “suremontuoti”. Kai tik kas nors yra “sutvarkoma”, pasaulis pasikeičia, ir jis patampa vėl “netvarkingas”, parodydamas tiesą: jis niekada nebuvo tvarkingas. Jei turi problemą, yra bergždžia stengtis sutvarkyti. Tu turi suprasti problemą, visų pirma, jei nori ją eliminuoti.

 

 1. Mylėti tik esant tam tikroms sąlygoms yra kvaila. Mylėti reiškia matyti dalykus kokie jie yra, o ne kokiais juos norėtume matyti. “Uždėti” sąlygas meilei būti reiškia nemylėti visai.

 

 1. Kelias į ramybę slypi už ‘atimties’. Ramybė negali būti įpakuota ar nupirkta. Ji paslėpta už viso chaoso, kurį sukūrėme savo gyvenimuose. Taip, kai kurie daiktai gali pagerinti mūsų gyvenimus, tačiau tik nusimetus prisirišimą jiems.

 

 1. Sėkmė neegzistuoja. Vaikantis rezultatų negalime to vadinti sėkme – tai tiesiog vaikymasis. Vaikymasis praeities ar ateities. Sėkmė nuolat asocijuojasi su vaikymusi. Vaikymasis yra prisirišimas. Prisirišimas yra kančia. Kančia yra nesėkmė.

 

 1. Tavo laimė priklauso nuo tavo lūkesčių. Niekas absoliučiai negali padaryti tavęs laimingu, tačiau tavo lūkesčiai gali padidinti tavo beviltiškumą.

 

 1. Prisirišimas nėra meilė. Kiekvienas prisirišimas – netgi tai kas skaitoma kaip sveikas – yra tai kas suvaržo tavo laisvę, ir tavo sugebėjimą mylėti. Tau vis sakydavo, per muziką ir poeziją, ir įteigė, jog norėti kito yra jį mylėti. Tačiau tai yra melas. Tai ne meilė – tai prisirišimas.

 

 1. Visi patarimai yra klaidingi. Tą akimirką, kai stengiesi įtikinti kitą, tu prarandi save. Tiesa nereikalauja įtikinimų – tai tėra tiesa nesvarbu ar tiki tuom ar ne.

 

 1. Sprendimas yra problema. Dauguma žmonių nori “sprendimų”, nes nenori pažvelgti į problemų šaknis. O kas, jeigu vietoje to, kad numalšinti skausmą, tu paliktum sprendimus šone ir įsigilintum į problemą? Jei dega tavo kėdė, tavęs neišgelbės instrukcijų skaitymas apie tai kaip numalšinti ugnį. Problema nėra tai, jog tau trūksta instrukcijos – problema yra tavo atidėliojimas, kuris ir sukelia ugnį.

 

 1. Būti teisingu augina tavo ego. Mūsų kultūra moralizavo viską nuo drabužių ir vartotojiškumo iki santykių ir kasdienybės. Tačiau “teisinga” ir “neteisinga” yra asmeniška, pagal situaciją. Ir tai yra žalinga mūsų universaliai saviraiškai. Tu neprivalai nieko daryti. Bet kas kuris tau sako kitaip, ir tas, kuris nori pakeisti kitą, skleidžia negražią savo ego pusę.

 

 1. Mylėti yra daugiau. Mūsų kultūroje, mes tapatiname meilę su žmonėmis ir automobiliais, draugais ir kepta vištiena, mylimaisiais ir Louis Vuitton rankinukais. Tačiau kai tu išeini už normatyvų, tai praranda savo jėgą. Tą ypatingai atspindi meilė.

 

 1. “Įpročių keitimas” nepadės pakeisti įpročių. Žmonės yra tiesiog užburti “įpročių keitimu”, tačiau ilgalaikis pokytis taip neveikia. Kaip ir minėta anksčiau: Keičianti gyvenimą jo nepakeisi. Tačiau suprantant tai – pavyks. Tą akimirką, kai supranti savo problemų ir iššūkių šaltinį, sąmoningumas persmelks kiekvieną tavo ląstelę, ir įpročiai pasikeis be valios pastangų. Kai tik matai problemą visais kampais, tu neturėsi kitos išeities nei pasikeisti.

 

 1. Empatija yra pervertinama. Mes dažnai girdime kalbant apie empatijos galią. Tačiau daugelis žmonių kalba apie atjautą. Jei apie tai, aš neturiu kitikio argumento, kad atjauta – rūpestis dėl kitų nesėkmių – yra naudingas požiūris. Empatija, tačiau – sugebėjimas pajusti kitų kančias – nėra trokštamas rezultatas.

 

 1. Mes visi esame veidmainiai. Vyras protestuojantis prieš kapitalizmą naudodamasis nusipirkti megafonu Walmart’e. Moteris rašanti Twitteryje apie algų nelygybę technologiniu įrenginiu, kuris buvo sukurtas darbuotojų uždirbančių mažas algas. Minimalistas, kuris turi šešias skirtingas striukes (aš). Mes visi veidmainiai. Ir mes visi esame skausme kažkokiu lygiu. Tad, vietoje rodymo pirštu į kitą, mes galime atrasti atjautos tiems, kurie mus nuvilia ar supykdo.

 

 1. Daugelis kritiškų situacijų nėra kritinės. Daugeliu atvejų, mes per daug esame įsitraukę į kitų žmonių prioritetus, tikslus, labiau nei į savo. Technologijos padeda kitų “degančius” reikalus gauti į savo el.pašto dėžutę. Tačiau tai kas svarbu tavo kaimynui, nereiškia yra skubu tau.

 

 1. Nėra tokio dalyko kaip “geras” įsiskolinimas. Skolininkas visuometu yra vergas skolintojui. Todėl, būk laisvas arba būk skoloje. Negali būti abu.

 

 1. Kredito įvertinimas nėra skolos įvertinimas. Tavo kultūra tau pasakė, jog būti “atsakingu suaugusiu”, tavo kredito įvertinimas turi būti “geras”. Nesąmonė. Nėra tokio dalyko kaip kredito įvertinimas. Jei tai vertina tavo sugebėjimą įsiskolinti, tai vadinkime tikruoju pavadinimu: skolos įvertinimas. Jei planuoji būti be skolų, tai kredito įvertinimas yra bereikšmis.

 

 1. Būti nereikalauja daryti. Daryti mažiau nėra apie darymą – tai yra apie mažiau.

 

 1. Užimtumas yra kultūrinė liga. Yra labai didelis skirtumas tarp buvimo užimtu ir buvimo susitelkus. Deja, daugelis tai painioja su produktyvumu: daryk bet ką, kad tik judėtum. Neveltui mes kasdienes užduotis įvardiname kaip “užimti darbais”. Darbo užimtumas veikia puikiai gamyklų robotams ir automatams, tačiau nelabai žmonėms, kurie stengiasi atlikti kažką reikšmingo savo budrumo valandomis.

 

 1. Kai persekiojam įvertinimą ir pagyrimus, kritika skaudina. Tai yra dvi monetos pusės. Jei pripažinimas ir gėrėjimasis tau yra svarbūs, tada kentėsi su lig kiekvienu kabinėjimusi, sunervinimu ir stumtelėjimu. Persekiojimas “gero” prives tave visada prie “blogo”.

 

 1. Tu nevertini tų dalykų, kuriuos galvoji, kad vertini. Tavo vertybės nėra tos, kurios sakai, kad yra; jos yra tai kur tu leidi daugiausia laiko ir resursų. Parodyk man savo kalendorių ir savo banko sąskaitą, ir aš parodysiu ką tu vertini.

 

 1. Gyvenimas be asmeninių ribų yra gyvenimas be ramybės. Atrodytų, jog asmeninių ribų nustatymas yra paskutinis dalykas, kuris padėtų stiprinti santykius – lyg ribos neprisileistų kitų žmonių. Tačiau tu gali įtvirtinti ribas be sienų statymo. Žinodamas savo ribas tu suprasi ką esi pasiruošęs priimti, ir ką atmesti, kad gyventum susiderinęs su savo vertybėmis.

 

 1. Konkurencija yra psichinis sutrikimas. Mes esame persmelkti “laimėjimu”. Tačiau prilipindami savo pasitenkinimą prie rezultato yra nepasitenkinimo receptas. Jei tu laimi lenktynes, tačiau prarandi pusiausvyrą, ką tu laimėjai? Nieko. Tu pralošei viską. Senų laikų kultūros tai žinojo tūkstantmčečius: konkurencingas elgesys priveda prie depresijos, nerimo, streso ir savęs žalojimo.

 

 1. Visuomenė painioja mokymą ir edukaciją. Tau nereikia mokyklinio stalo ir pamokos, kad išmoktum kažką vertingo.

 

 1. Tėvų auklėjimas yra žalingas vaikams. Nors ir suaugusieji gali turėti daugiau žinių, vaikai yra daug išmintingesni nei jų sąlygoti tėvai. Kaip pasekmė, mes daugiau turėsim vertės mokydamiesi iš jų, nei juos “auklėdami”. Galbūt, Kapil Gupta pasakė geriausiai: Suaugusieji yra kvailiai. Vaikai yra išmintingi. Vaikams viskas yra nauja. Suaugęs nėra matęs nieko naujo daug metų”.

 

 1. Kai viskas yra brangu, niekas nėra brangu. Mes skubame per gyvenimą apsimesdami, jog viskas mums svarbu: nuo susitikimų ir kaip atrodom ir Merrcedes-Benz automobilių, iki socialinių tinklų sekėjų ir kitų sentimentalių daiktų. Tačiau, jei viskas yra svarbu, iš tikrųjų, niekas nesvarbu.

 

 1. “Ne” yra labiausiai išlaisvinantis žodis pasaulyje. Tu esi apakintas klaidingomis pareigomis. Bet, jei sakai “taip” viskam, tu netyčia sakai “ne” savo pačio ramybei.

 

 1. Tavo nuomonė niekam nerūpi. Nei mano. Kas svarbiausia tai yra tiesa. Mūsų įsitikinimai tik atitolina mus nuo tiesos.

 

 1. Nėra tokio dalyko kaip turėtum. Yra tik vienintelis dalykas kaip galėtum—ateities galimybės. Atsidavęs sekėjas nesuras nieko ką jis privalėtų daryti, tačiau jis atras daug dalykų, kuriuos gali daryti, jei tik jaučia tam trauką – trauką ne visuomenei parodyti, bet giliu ilgesio protraukiu širdyje.

 

 1. Sveikata yra viskas. Jei tu tai skaitai ir esi sveikas, tu jau gyveni savo tobulą gyvenimą. Visa kita – daiktai, statusas, turtai, kitų pripažinimas, net draugystės – tėra priedai.

 

 1. Galiausiai, nėra nieko. Nėra praeities, nėra ateities – šios sampratos egzistuoja tik prisiminimuose ir mintyse, kurios pasireiškia čia, dabar. Nesiparink! Tai nėra “blogas” dalykas (kas gerai ir kas blogai tėra visuomenės sukurtas konceptas) – tai išlaisvinantis dalykas. Jei nėra į ką įsikabinti,tada telieka dabartis.

 

 

Įkvepiantis straipsnis anglų kalba: https://www.theminimalists.com/40lessons/

 

 

Patiko straipsnis ar produktas? Pasidalinkite

KOMENTARAI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

CBD ALIEJUS NEMIGAI

2022 balandžio12d.

Komentarų: 1

Jau šiandien kalbama, jog 8 iš 10 žmonių susiduria su nekokybišku miegu. Ar CBD gali padėti susitvarkyti su nemiga?

Endokanabinoidinė sistema (ECS) ir kanabidiolis (CBD) | Kanapių aliejus | Sveikata

2022 balandžio8d.

Komentarų: 19

„Atsipalaiduokite, valgykite, miegokite, pamirškite ir būkite saugūs“ (Di Marzo)

Kodėl taip man sunku mylėti save?

2022 balandžio1d.

Komentarų: 0

Tu gimei imperatoriumi, pasitenkinusiu savyje. Bet tavo tėvas nori, kad jį mylėtum, tavo mama nori, kad mylėtum ją. Visi aplinkui nori būti tavo meilės objektu.