10 produktų pagerinti smegenų veiklą | Tomas Kravec

Ar žinote, kad paprastais produktais, kuriuos galima įsigyti visur, galima pagerinti smegenų veiklą? Viskas daug paprasčiau nei žmonės galvoja. Atsisukime į mitybą, pamaitinkime savo kūną ir jis jums atsidėkos.

 

Produktai kurie skatina jūsų smegenų veiklą:

 

1. Ankštiniai produktai.
Jie turi daug kompleksinių angliavandenių ir ląstelienos. Lėtai savinasi ir užtikrintai suteikia gliukozės smegenims nepakeldami organizme cukraus. Taip pat, juose yra folio, kuris padeda smegenims funkcionuoti efektyviai.

 

2. Šparagai.
Jie turi daug prebiotikų, kurie naudingi ne tik žarnynui, bet ir gerina smegenų veiklą.

 

3. Mėta.
Ji turi vitaminų A ir C. Vitaminas A padidina smegenų plastiškumą o vitaminas C gerina smegenų darbą ir atmintį.

 

4. Kokosų aliejus.
Jame esantys polifenoliai mažina depresiją, stresą, skatina smegenų funkcijas.

 

5. Brokoliai.
Jie taip pat skatina smegenų veiklą, turi daug kalcio, geležies, kalio, vitamino C, B grupės vitaminų, ląstelienos. Visas šis derinys apsaugo nuo laisvųjų radikalų. Taip pat, gerina kraujotaką ir išvalo sunkiuosius metalus iš organizmo, kurie gali turėti neigiamą įtaką žmogaus smegenims. Kalis stiprina nervų sistemą, smegenims padeda greičiau atsistatyti po traumų. Labai galinga daržovė. Beje, kalafijorai, briuselio kopūstai ir visi kiti giminingi brokoliams turi šias naudingas savybęs.

 

6. Avokadai. Turi labai daug mums reikalingų riebalų. Avokadų riebalai mažina oksidacinio streso poveikį smegenims. Jie gerina atmintį ir mažina smegenų ligų riziką. Turi daug Omega 3 ir Omega 6, kas įtakoja cholesterolio lygį organizme.

 

7. Burokai.
Gausu vitamino B9 ir natrio, kurie įtakoja teigiamai smegenų veiklą, taip pat turi karotinoidų. Pastarieji gerina smegenų veiklą ir apsaugo nuo depresijos.

 

8. Moliūgų sėklos.
Turtingos baltymais, riebalais ir B grupės vitaminais. Triptofanas esantis jose virsta į serotoniną, kuris gerina mūsų nuotaiką. Jei suvalgysite po mažytę saujelę šių sėklų kiekvieną dieną, gausite cinko paros normą. Cinkas gerina atmintį ir mąstymą. O jei šias sėklas mirkinsite ar daiginsite, dar daugiau medžiagų gausite iš jų.

 

9. Riešutai.
Jie labai naudingi nervų sistemai. Tai nuostabus šaltinis Omega 3 ir Omega 6. Taip pat, juose yra daug vitamino E ir B6, kurie įtakoja efektyvesnę smegenų veiklą ir apsaugo nuo laisvųjų radikalų. Turite žinoti, kad riešutus geriausia vartoti mirkytus.

 

10. Mėlynės.
Šios uogos yra ypatingas antioksidantas. Flavonoidai esantys šiose uogose padeda geriau komunikuoti neuronams, o tai padeda lengviau mokytis ir gerina atmintį.

 

Skanaus!

 

Autorius: Mitybos specialistas –  Tomas Kravec

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Kaip atsikratyti priklausomybės? | Simonas Skužinskas

2021 balandžio5d.

Komentarų: 0

Kaip atsikratyti priklausomybės nuo – maisto, alkoholio, vaistų, cukraus, telefono, kompiuterinių žaidimų, toksiškų santykių. Sužinok kaip gyventi be šių problemų.

Apsimetėlio paradoksas | Simonas Skužinskas

2021 kovo29d.

Komentarų: 0

Apsimetėlio paradoksas - naujojo amžiaus 'liga'. Kaip išsilaivinti iš begalinio noro palikti įspūdį kitam, patikti, būti priimtam, mylimam?

Geriausias sekantis žingsnis | Simonas Skužinskas

2021 kovo23d.

Komentarų: 0

Nori pasiekti didelių tikslų versle? Išmok mažų žingsnelių meno.